Anasayfa / Genel / Basur Tedavisinin Fiyatları Ne Kadar?

Basur Tedavisinin Fiyatları Ne Kadar?

Basur hastalığının tedavi ücretleri uygulanacak olan tedavi yöntemine göre değişiklik gösterebilir. Sayfamızda hazırladığımız ücretler olabildiği kadarıyla net bir şekilde yazılmıştır. Uygulanacak tedavi sizin basur hastalığınızın derecesine göre değişebilir. Dolayısıyla aşağıda yöntemler ve uygulanması hakkında kısa bilgi vererek ücretleri de belirtelim.

basur tedavi ücretleri

IDEA Klinik Ücretsiz Muayene İmkanı Sunmaktadır
IDEA Kliniğin her şubesinde SGK güvencesi olan hastaların basur muayenesi tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. İkamet ettiğiniz yer ya da şehire en yakın şubemize iletişim bilgilerinden ulaşarak randevu alabilir ve muayene olabilirsiniz. Her kliniğimizde makat hastalıkları yani proktoloji konusunda tecrübeli genel cerrahi (proktoloji) uzmanları hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene imkanı yalnızca SGK’lı hastalar için geçerlidir.

Şimdi basur tedavisinde kullanılan yöntemler ve fiyatları hakkında bilgi vermek isteriz.

Lazerle Basur Tedavisi
Lazer bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmakta olan pratik yöntemlerden biridir. Aynı zamanda konumuz olan basur hastalığı için de kullanılabilen bir yöntemdir. Fakat maalesef her basur çeşidinde uygulanamamaktadır. Tedavilerin basur çeşidine göre değişiklik gösterdiğini belirtmiştik.

Lastikle Boğma Yöntemi (RBL)
Lastikle bağlama yöntemi olarak da bilinir. Uygulama 2-3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. İsminden de belli olacağı gibi basur memesinin en dibine lastik takılmaktadır. Sıkı olan bu lastik memeye kan gitmesine engel olduğundan memenin çürüyerek düşmesini sağlamaktadır.

THD – HAL
Oluşan basur memesine gelen damarın doppler aracılığıyla tespit edilerek, tıkanmasına dayanan yöntemdir. Bu doğrultuda memeye kan gelmediği için meme çürür ve düşer. En gelişmiş ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biri olan THD basurun son aşaması olan 4. derece için yaygın bir şekilde kullanılır.

Tedavi ücretleri hastalığın düzeyi, uygulanacak yöntem ve kullanılacak malzemelere göre değişiklik göstermekte olup 3500 TL’den başlamaktadır ve 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

IDEA Klinik Randevu
Bursa, İzmir, Ankara ve İstanbul’da toplamda 6 şubemiz bulunmaktadır. Tüm kliniklerimizde makat hastalıkları (proktoloji) konusunda tecrübeli proktologlar (genel cerrahi uzmanı) hizmet vermektedir. Tercih etmek istediğiniz en yakın kliniğimize iletişim bilgilerinden ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Ameliyatsız yöntemlerin ücreti klasik ameliyatlara göre neredeyse yakındır. Fakat ameliyatsız yöntemlerin sağladığı avantajlar kat ve kat fazladır.

Basur toplumda en yaygın karşılaşılan makat hastalığıdır. Basurdoktoru.com içeriğinde basur ve tedavisi hakkında bir çok konuya ulaşabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. Oluşum nedenlerine bakıldığında ise göze çarpan en net sebep kabızlık ve beraberinde ihtiyaç duyulan ıkınma gereksinimi görülmektedir.

Kabızlık sıkıntısı olan insanlar ıkınarak dışkılamaya çalıştıklarında anüs içerisinde meydana gelen basınç toplardamarların doku zedelenmesine maruz kalmasına ve damarların genişlemesine sebebiyet vermektedir.

Uzmanlar bu rahatsızlığı çürük bir dişe benzetmektedir. Nasıl ki çürümüş bir diş herhangi bir ilaç, diş macunu ya da benzeri parlatma tozları ile eski halini alamıyorsa hemoroid hastalığı da ilaç, krem veya benzeri faktörlerle iyileşememektedir. Tek tedavisi cerrahi yollarla yapılan yöntemlerle mümkün olmaktadır.

https://www.ideaklinik.com.tr/tedavi-fiyatlari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz