Anasayfa / Genel / Basur İlaçla Geçer mi?

Basur İlaçla Geçer mi?

Tıbbi ismiyle hemoroid, Türkçe tabiriyle basur hastalığı en sık karşılaşılan makat hastalığıdır. Öyle yaygın bilinen bir rahatsızlık olduğu için diğer makat hastalığı belirtileri çoğu zaman basur sanılır. Hastalığın oluştuğu bölge bakımından insanlar utandığı ve sıkıldığı için doktora gitmek yerine kendi kendine çözüm arayışına girerler ve bu doğrultuda internet üzerinde basur ilaçla geçer mi, basura hangi ilaçlar iyi gelir, hemoroid ilaçları gibi aramalar yaparlar.

Hemoroid İlaçla Geçer mi?
Rahatsızlığın ilk meydana geldiği dönemde insanlar vakit kaybetmeden doktora başvurduklarında bu hastalığın neden , hangi sebeplerden dolayı ortaya çıktığını ve ilerlememesi için ne yapılması gerektiğini öğrenerek önlem alabilirler. Fazla ilerlememiş ve başlangıç aşamasında ki vak’alar doktor tarafından reçete edilecek ilaç veya krem ile yok edilebilir veya ilerlemesi durdurularak şikayetlere maruz kalınmaz. Basurun ilerlemesini durdurmak için bu ilaçların kullanımının yanı sıra en çok karşılaşılan sebep kabızlık ve birlikte getirdiği ıkınma gereksinimine dur denilmelidir. Aksi taktirde ıkınarak dışkılama devam ettirildiği taktirde ilaçlarında hiç bir anlamı kalmayacak ve hastalık ilerleme gösterecektir. Gereken önlemlerin alınması ve ilaçların kullanımı yanı sıra sıcak su oturma banyosu yaparak büyük oranda rahatlama hissedebilirsiniz.

Hemoroid İlaçla Tedavi Edilemez!
Bu aramalar ile bizim yazımıza ulaşan hastalara maalesef ilaç, bitkisel karışım veya kremlerle bu hastalığın tedavi olmayacağını söylemek zorundayız.

Yalnızca Şikayetleri Azaltarak, Rahatlatabilir
Bu tarz ilaçlar hastaların yaşamakta olduğu ağrı, acı, kaşıntı ya da benzeri şikayetleri azaltmaya yönelik işleve sahiptirler, dolayısıyla rahatsızlığı tamamen ortadan kaldırma gibi bir özelliği ve üstünlüğü yoktur. Başlangıç aşamasında ise üstte belirttiğimiz gibi doktora başvurarak rahatsızlığınızın ilerlemesini durduracak tedbir ve önlemleri öğrenebilirsiniz. Biz de yazımızın devamında basurun oluşum sebepleri ve önleme yolları hakkında bilgileri vermeye çalışacağız.

Basur İlaçları Nelerdir?
Aşağıda sıralayacağımız ilaçlar hemoroid hastaları için eczanelerde bulunan ve doktorlar tarafından en sık reçete edilenlerdir.

Anestol Krem
Makat çatlağı ve basur rahatsızlıklarının ağrısını dindirecek özellikteki kremdir.

Hedensa Pomat
Tüp şeklinde olan bu kremin içinden çıkacak olan aparatı kullanarak kremi anüs içine sıkabilirsiniz. Mentol içeriği ile ferahlık verirken ağrı, şişlik gibi şikayetlerin azalmasını sağlamaktadır.

Hemoralgine pomat
Basur kanaması söz konusu olan kişilerin kanı durdurmak amacıyla kullanabileceği özellikte bir kremdir. Aynı zamanda ağrıları da hafifleterek rahatlatır.

Pruzon Merhem
Basur kaşıntısına karşı bitkisel kortizon yani meyan kökü içermekte olup son derece güvenilir bir merhemdir. Bitkisel içeriğe sahip olduğu için reçete edilmeden kullanılabilir.

Procto-Glivenol
Diğer ürünlerde olduğu gibi ağrı, şişlik ve kaşıntıya karşı etkilidir. Herhangi bir yan etkisi ile karşılaşılmamıştır.

Lütfen üstte sıraladığımız ürünleri doktorunuza danışmadan ve reçete edilmeden kullanmayınız. Hemoroid dışında bir çok makat hastalığı söz konusu olduğundan muayene olmalı ve hemoroid teşhisini kesinleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz